fbpx

Враќање во форма после празниците

Празничните трпези се еден од омилените „highlights” за време на празниците, па дури и за оние кои пазат на исхраната. Но, празниците полека завршуваат, а време е ние да се вратиме на она што претставува главен извор на енергија и витка става, вежбањето и здравиот начин на исхрана!

Па, за да се разбудиме од зимскиот сон ви припремивме неколку рецепти за детокс оброци кои ќе ви помогнат да ја вратите рамнотежата на исхраната. Погледнете ги во продолжение и уживајте во вкусниот избор:

Зимско зелено смути:

 • 1 морков
 • 2 портокали
 • 1 шолја спанаќ
 • Малку брокула
 • 1 банана
 • 1 јаболко
 • Една шолја вода
 • За зимскиот вкус да преовладува, додадете малку цимет или рендано морско оревче.

Не-обична детокс вода:

 • 2 парчиња круша, се сече на помали парчиња
 • 1 парче вар, се сече на половина
 • 1/4 инчен тенок парче ѓумбир

„Строгадетокс вода:

 • 1 лажица рендан ѓумбир
 • сок од два лимони
 • 1 лажица цимет
 • 2 L вода

 

Да не заборавите на најважното – физичката активност.

Ве очекуваме во Синерџи!