fbpx

Статиите кои ја содржат ознаката "Health"

04.10.2021

Акупунктура: како функционира и кои се нејзините придобивки

Што е акупунктурата?   Акупунктурата вклучува вметнување на тенки игли низ Вашата кожа во некои точки на Вашето тело. Таа најчесто...

07.09.2021

5 работи кои ќе ве мотивираат да почнете со вежбање

Одлучност, упорност и мотивација – трите клучни работи кои ќе ве водат низ процесот на вежбање, без разлика дали преферирате трчање,...

01.03.2019

Проблеми и знаци за кои мажите треба гласно да зборуваат

Мажите е најтешко да ги однесете на лекар. Голем број истражувања потврдуваат дека дури 60% од мажите трпат болка, без притоа...

01.03.2019

Зошто Кардио?

Кардио. За некои поединци е страст, за други само застрашувачки збор. Како и да е, кардиоваскуларниот тренинг е клучна компонента која...

01.03.2019

Можете ли да ослабете без да броите калории?

Макро диетата, исто така позната и како IIFYM (If It Fits Your Macros) претставува план за исхрана каде наместо калориите го...